About the Author

By admin / Administrator on May 08, 2013

Follow admin

Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Tenis Eğitmeni, Serbest paraşütçü, Arama Kurtarma Eğitmeni

Comments (8)

 • Mustafa

  hocam gögüs kaslarım diğer kaslarıma göre çok yetersiz ve çok geniş bir gögüs kafesim var sebebi bu olabilir mi ?
  2.sorum bench press 4 aydır yapıyorum ve daha sadece bara 15 kilo takabiliyorum nasılo artırabilirim

  • antrenman programını bilmediğim için yardımcı olamayacağım. hareketi doğru uygulaman da önemlidir. istersen egzersiz rehberimden hareketin doğru uygulanışını kontrol edebilirsin. bir de ne kadar ağırlık kaldırdığın değil hareketi doğru formunda gereğince zorlanarak uygulamandır.

 • Merhabalar

  Öncelikle tüm paylaşımlarınızı ve yolgostericiliginiz adına çok teşekkürler, burası gibi bir platformun varlığı bizlere odak ve umut asiliyor. Sizden yardiminizi istediğim bir konu var:
  Göğüs kaslarımi güçlendirmeyi ve sıkılasmalarını istiyorum. 3 kilogramlık ağırlıklar ile 3×12 uygun bir set/tekrar miktarı midir? 3×12’de yorulma hissedemiyorum, bu sebeple bunu 4×15 yapmakta bir sakınca olur mu?

  Biraz ilerleme sonrası ağırlığı artırmak, ornegin 6’ya çıkarmak nasil olur? Ve tüm bunları birer gün ara ile haftanın 3-4 günü yapmak doğru mudur Hocam?

  • Öncelikle teşekkür ederim. Spor programı daha detaylı yapılmalıdır.ve uzun periyotlar için planlanmalıdır. Bu aşamada ağırlığı arttırabilirsiniz. Hatta arttırmalısınız 🙂

 • Burak

  Merhaba hocam ben bu spora yenı baslayacagım ve ben suan her alanda yetersızım. Nasıl bır baslangıc yapmalıyım

 • Salam, Hocam !
  spor salaonuna getdiyim 2 hafte olmayib. ancaq Bench Press hareketini sonda 4 defada 100 kq la 10 defa tekrar yaptm. bunu yan etkisi ne ola biler.

Leave a Reply

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın