About the Author

By admin / Administrator on Oca 09, 2013

Follow admin

Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Tenis Eğitmeni, Serbest paraşütçü, Arama Kurtarma Eğitmeni

Comments (6)

 • Serhat

  hocam klasik bench press te ters tutuşun (yani parmaklar ileri değil geri bakacak formda) üst göğüs için daha formda bir hareket olduğu söyleniyor doğrumudur ? bir de bench press te bel sehpaya değmeyecek şekilde köprü şeklinde yapılma formu şeklen uygunmudur ?
  Teşekkürler ellerinize sağlık anlatımlarınınız içeriği çok faydalı ve dolu.

  • o şekilde tutuşun daha etkili olduğu ile ilgili bir araştırmaya henüz rastlamadım ki zaten çok sağlıklı bulmuyorum. yeniden keşfetmeye gerek yok esasında olayı. üst göğüs için sehpayı incline pozisyona getirmek gereklidir. beli köprü şeklinde yapmak bench press müsabakalarında uygulanan bir metoddur. hedef bench preste daha fazla kaldırmak ise belki düşünülebilir. ama hedef vücut geliştirme ise sadece barı alırken bel hafif köprü yapılır bu da beli sıkmak ve kol ile göğüs açısındaki 90 dereceyi muhafaza etmek içindir. sonrasında barı tam göğsümüzün üzerine getirirken bel de sıkılı bir şekilde sehpaya geri oturur. instagram hesabımda daha detaylı bir anlatım göreceksindir.

 • Eyup

  Hocam bende kunduracı göğsü var göğsüm içeriye doğru çökük hangi göğüs hareketini yapayim

  • değişmez yine bunları yapmalısın. bahsettiğin şekil kemik yapınla alakalıdır. göğüs kasını çalıştıran egzersizler ise bunlardır.

 • Mesut

  Sayın hocam benim bir çift dambilim var ama sehpam yok üst göğüs için sınav hareketi dışında dambil ile yapabileceğini sehpasiz hareketler var mi yada sehpaya alternatif bir çözüm şimdiden tesekkur ederim.

  • Aynı açıyı sandalyade de vererek uygulayabilirsin. Önemli olan bel kaslarının sıkılı olması ve omurganın dümdüz olmasıdır.

Leave a Reply

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın