Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Ara 20, 2012 in FITNESS İLE İLGİLİ BİLGİLER, Kadınlara Yönelik, Kas Grupları, ZAYIFLAMAYA YÖNELİK | 77 comments

Bayanlarda Göğüsleri Sıkılaştıran Ve Sarkmasını Engelleyen Egzersizler

Bayanlarda Göğüsleri Sıkılaştıran Ve Sarkmasını Engelleyen Egzersizler

Bayanlarda Göğüsleri Sıkılaştıran Ve Sarkmasını Engelleyen Egzersizler

Bayanlarda göğüsleri sıkılaştıran ve sarkmasını engelleyen egzersizler ile göğüslerin daha dik durması sağlanabilir ve sarkma problemleri bu egzersizler devamlı yapıldıklarında ortadan kalkar.

Bayanların Göğüsleri Neden Sarkar?

Bunun sebebi yer çekimidir. Henüz ergenliğe girmemiş bir kızın göğüsleri dik ve küçüktür. Zaman içerisinde göğüslerde oluşan damarlar, yağlanma ve süt kanallarının oluşmasıyla göğsün hacmi genişlemekle birlikte ağırlığı artmaktadır. Bu sebeple yer çekimine yenik düşen göğüsler derinin gerilmesiyle birlikte aşağıya doğru sarkma eğilimi gösterirler. Göğüslerin dik durmasını sağlayan kaslar omuzlarımız arasında ve göğsümüzün iç tarafında bulunmaktadır. Bu kasların güçlendirilmesiyle kaslar daha toplu bir hal alacağından dolayı göğüslerimizi de yukarıya doğru toparlanacaktır.

Bu durumu hızlandıran etmenlerden birisi sık sık kilo alıp vermektir. Göğüs çevresinde bulunan derinin sürekli olarak gerilip geri toparlanması sonucunda bir deformasyon meydana gelir ve bir müddet sonra zayıflasak da deri toparlanamaz.

Bir diğer etmen doğum sayısının çok fazla olmasıdır. Doğum öncesinde bölgedeki damarların artmasından dolayı bu bölgede bir genişleme söz konusu olmaktadır. Süt vermeye başladıktan sonra bir miktar küçülmekte ve doğum sayısı arttıkça bu durum tekrarlanmaktadır. Menopoz dönemi etmenlerden bir diğeridir. Bu dönemde “meme dokusu” azaldığından dolayı bir sarkma meydana gelmektedir. Böyle bir durumda meme sıkılaştırma hareketleri yapılmalıdır.

Göğüs Sarkmasına Karşı Yapılacak Egzersizler

Göğüs kaslarımızın geliştirilmesi için yapılan egzersizlerde özellike bir top, yastık veya ağırlığa karşı direnç göstermek önemlidir. Göğüs ve sırt bölgemizde bulunan kasların geliştirilmesiyle birlikte daha diri bir görüntü sağlanabilir. Esas önemli olan husus bu egzersizlerin düzenli ve davamlı olarak yapılmasıdır. Aksi takdirde güçlenen kaslar tekrar gevşeyecek ve eski konumunu alacaktır.

Elle göğüs sıkıştırma

Elle göğüs sıkıştırma

 

Bu egzersiz oturarak veya ayakta yapılabilir. Ellerimizi birbirine doğru bastırarak uygulanır. 5 sn sıkıp, 5 sn bırakarak dilediğimiz kadar tekrar yapabiliriz.

 

 

 

Top ile göğüs sıkıştırma

Top ile göğüs sıkıştırma

Biraz önce yapmış olduğumuz hareketi bu sefer pilates topu ile yapıyoruz. Eğer bu top elimizde yoksa bunun yerine evde bulunan sert bir yastığı kullanabiliriz. Dirseklerimiz yanlara açık pozisyonda topu bastırıyoruz, sonra iki elimizle sıkmaya devam ederken ileriye doğru uzatıyoruz. Tekrar geri çekip ellerimizi gevşetiyoruz.

 

 

 

çember ile göğüs sıkıştırma

Çember ile göğüs sıkıştırma

 

Pilates çemberi ile arkamızda ellerimizi birleştirip sıkıyor ve bırakıyoruz. Bu hareket göğüs kaslarımızla birlikte omuz kaslarımızı ve sırt kaslarımızı da geliştireceği için göğsümüzü destekleyen tüm kasları çalıştırmış olacağız.

 

 

 

 

Lastikle göğüs sıkıştırma

Lastikle göğüs sıkıştırma

Arkamızda bir noktaya sabitlediğimiz spor lastiğimizi tutamaklarından tutarak ileriye doğru uzatıyoruz, kollarımız gergin pozisyona gelince tekrar dirseklerimiz geriye doğru yavaşça gidiyor ve ellerimiz göğüs hizasına gelince tekrar ileriye uzatıyoruz.

 

 

 

Dumbell chest press

Dumbell chest press

Sırtımızın altına koyacak pilates topumuz yoksa yere sırt üstü de uzanabiliriz. Dumbell ları aşağıya doğru dirseklerimizi kırılarak indiriyoruz. Ellerimiz göğsümüzün yanlarına doğru aşağıya geliyor ve göğsümüzle aynı hizaya gelince tekrar dumbell ları yukarıda birleştiriyoruz.

 

 

Dumbell flies

Dumbell flies

Ellerimizde bulunan dumbell ları iki yana açıyoruz ve yukarıda birleştiriyoruz. Kollarımızın kırıklığı hareket süresince değişmemelidir. Dirsekler hafifçe kırık pozisyonda harekete devam edilecektir. Dirseklerimiz yere değdiğinde tekrar yukarıya kaldırabiliriz.

 

 

Duvar şınavı

Duvar şınavı

Şınav hareketinin basitleştirilmiş şeklidir. Ellerimiz omuz genişliğinde açık olarak duvara yaslanıyoruz. Duvara 1 m mesafede durmamız yeterli olacaktır. Yüzümüz duvara yaklaşınca tekrar kollarımız dümdüz oluncaya kadar geriye gidiyoruz. Vücudumuz belden bir esneme yapmamalıdır. Hareket süresince vücudumuz ayaklarımızdan boynumuza kadar dümdüz olmalıdır.

 

 

Diz sabit şınav

Diz sabit şınav

Dizlerimiz yerde sabit olacak şekilde biraz önce duvarda yaptığımız hareketi şimdi yerde yapıyoruz. Ellerimiz omuz genişliğinden biraz daha açık vaziyette bulunacak. Böylece göğüs arasında bulunan kasları çalıştırmış ve ortaya doğru bir gerginlik sağlamış olacağız.

 

 

Butterfly

Butterfly

Kelebek makinesi ile göğüs kaslarımızı içe doğru sıkıştırmamız mümkün olacaktır. Bu hareket göğüslerin yanlara doğru olan ayrılığını kapatmaya da yarayacaktır. Kollarımızı birleştirirken vücudumuz hareket etmemelidir. Hareket sadece kollarımızda olmalıdır.

 

 

Dips

Dips

İleri seviye bir göğüs hareketidir. Hareket esnasında aşağıya eğildiğimizde vücudumuz yere bir miktar açı yapmalıdır. Dirseklerimiz 90 derece olunca tekrar yukarıya kalkmalıyız. Spor geçmişi olmayan bireylerin denemesi uygun değildir. Ancak göğüs kasları için mükemmel bir harekettir.

 

 

Göğüslerin Şeklinin Bozulmaması İçin Yapılması Gerekenler

Sütyen yer çekimine karşı yapılmış olan mükemmel bir icattır. Sarkmaları engelleyerek derinin gerilmesini engeller. Sadece gündüzleri değil geceleri de takılması uygundur çünkü özellikle yan yatıldığı durumda sütyen olmadığı zaman göğüs arasında kırışıklıklar oluşmaya başlayabilir. Göğüs arası özellikle yazın güneşe çok maruz kalmaktadır ve buradaki derinin çok ince olmasından dolayı aşırı güneş deride hızlı yaşlanmaya sabep olacaktır.

Günlük olarak yapılan duşun ılık, mümkünse soğuk su ile yapılması göğüs derisinin uyarılmasını ve böylece gerilmesini sağlayacaktır. Düzenli olarak bu şekilde yapılan duş bu bölgenin daha gergin ve sarkmalardan uzak olmasını sağlayabilir. Duş sonrası mutlaka nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Spor dallarından göğüslerin dik kalmasına en çok faydalı olanları yüzme ve ağırlık sporlarıdır. Bu spor dalları göğüs kaslarını yoğun bir şekilde çalıştırmaktadır ve daha diri bir bedene sahip olmayı sağlamaktadır. Herhangi başka bir spor dalı ile uğraşıyorsanız bile mutlaka ağırlık egzersizlerini spor programınıza dahil etmelisiniz. Yukarıda anlattığım hususlar ile göğüslerde sarkmalar azalacak ve göğüsler daha sıkı bir hal alacaktır. Göğüslerinin büyüklüğünden şikayet edenler ise bu egzersizler ile bu bölgedeki yağ dokusunu azaltarak göğüs küçültme yoluna gidebilirler.

Himmet Sevinç (120 Posts)

Sporsever, Sporcu, Sportmen, Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Profesyonel tenisçi, Serbest paraşütçü


İlginizi Çekebilir:

468 ad

77 Comments

 1. mrb hocam ben 14 yaşındayım 85 beden takıyorm küçük takıncada ağrıyo ne yapmam gerek küçülten südyenler takmam ne kadar doğru?

  • Küçük çok uygun değildir, aynı şekilde büyük takmak da çok uygun değildir gelecek açısından. Farklı markalarda denemelisin bence.

 2. merhaba dün ekg yaptırdım elektrotlar metaldendi göğüs bağlarımın üzerine tutturdu ve çok sıkıştırdı hatta bir tarfı morardı bu göğüslerin sarkmasına sebep olur değil mi? sizce toparlanır mı ?

  • Doktorunla görüşmeni öneririm. Ben çok önemli birşey olduğunu düşünmüyorum. Zamanla düzelecektir tahminen.

 3. Meraba 15 yasindayim goguslerim kac yasina kadar buyur?

  • ırsi bir olaydır. aileye bakmak lazım. kime çektiğin önemli açıkçası.

 4. Mrhb. Bn 24 yasindayim 6 yillik evliyim.Goguslerim bekarken dik ve dolgundu.Suan kuculdu ve yumsak sarkmlar olustu.Ne yapmam lazim.

  • Buradaki egzersizler uygulanmalıdır. Bunun yanında sütyen kullanımı olmazsa olmazdır :)

 5. Merhaba hocam yaklaşık 2-3 haftadır düzenli göğüs karın ve kalça çalışıyorum göğüslerimi sıkılaştırmak istiyorum küçülmesini istemiyorum ancak şüphelerim var küçülme ihtimali var mı ? Ve kalçamı çatlaklarımdan dolayı çalıştırıyorum etkisi olur mu ve büyütmek istiyorum aynı şekilde kalçamda da küçülme olma ihtimali var mı ? Teşekkürler

  • Bu hareketler yağ oranına etki etmekten ziyade kas oranına etki ederler. Yağ oranını etkileyen beslenme ve kardiyodur. Ölçüdeki değişiklikleri de yağ ve kas birlikte oluşturur. Bilmiyorum karışık mı oldu?

 6. Merhabalar öncelikle verdiğiniz bilgiler içinn çoook teşekkür ederim.1,62 boyundayım 62 kiloyum ve yaşım 26 kendimi bildim bileli gögüslerim sarkık ve büyük belim ince olduğu için bu durum belimde ağrı yapıyor ve oturma şeklimi bozuyor.bana nasıl bir spor yöntemi önerirsiniz fitness e gitmek istiyorm ama devlet memuru olduğum için bu biraz zor hafta sonları gideceğim fitness işe yararmı ve evde yapabileceğim en etkili yöntem ne olur teşekkür ederim :)

 7. merhabalar boyum 1,62 kilom 62 26 yaşındayım kendimi bildim bileli gögüslerim büyük ve sarkık bu da bel ağrısı yapıyor ve oturma şeklimi bozuyor.

  • Sırt, bel ve karın kaslarını kuvvetlendirmen uygun olacaktır. Oturduğunda kaykılarak oturma. Belin her zaman arkasında bir sopa varmış gibi düz dursun. Zamanla ağrıların geçecektir.

 8. ben 17 yaşındayım 163 boyum ve 54 kiloyum ölçülerim 82 63 94 kalçalarım vucuduma göre genişmi genişse ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

 9. ben 17 yaşındayım 163 boyum ve 54 kiloyum ölçülerim 82 63 94 kalçalarım geniş mi vucuduma göre greniş se napmalıyım şimdiden teşekürler

  • İletişim adresine fotoğraf gönderme şansın var mı? Sadece ölçüler ile birşey söylemek zor açıkçası.

 10. Meraba ben on sekiz yasindayim kirkuc kiloyum goguslerim cok kucuk ve yumusak sikilastirmam icin ne yapmaliyim. Ayrica vucudumunda siki olmasini istiyorum tesekkur ederim

  • Spor ile sarkık okan göğüslere müdahale edilebilir ancak küçük olanı büyütmek imkansızdır ne yazık ki.

   • Merhaba hocam bən iki cocuk annesiyim evlendikden ve emzirdikden sonra qöğüslerim cok sarktı büyütmek deyilde sıklaşması icin tek bir hareket ne yapa bilirim düzenli olarak? Ev kadını icin evde ve düzenli amma hızlı etkisi olan

 11. Merabalar ben beyza yasim 16 85 beden takiyorum gogus kuculten sutyenler nekadar dogru 100 de yuz sarkmayi durdurabilirmiyiz duzenli sporla eger bu olursa nekadar surede olur cok fazla mutsuzum kilom 57 kilo alinva gobek ve gogusten aliyorum kilolari verip

  sıkılasirsam goguslerim diri olurmu nekadar suredw olur yaklasik

  • Spor ile vücudunda yağ yakımı gerçekleştirdiğinde kesinlikle göğüslerde de istediğin sonuçları almaya başlayacaksındır. Ancak zaman vermem zor çünkü detaylı bir çalışma gerektirir.

 12. Merhaba benim göğüslerim kendimi bildim bileli sarkık ve aşırı bir yumuşaklık var önceden takmiyordum ama zayiflayinca daha çok ortaya çıktı ve çok morelim bozuluyor duzeltilebilir mi yüzme iyi gelebilir yazmışsınız yüzmeye gitsem duzelirmi birazda olsa

  • Kaslar sıkılaşacağı için bir miktar toparlanma olacaktır.

 13. Merhabalar.Ben 19 yaşında, 42 kilo, 1.52 boyundayım.Kalçalarımın küçüklüğünden şikayetçi olduğumdan squat hareketine başlayacağım.Aynı zamanda ne kadar 42 kilo olsam da karın bölgemde fazlalık var ve istediğim şekilde değil.bunun için de mekik çekmeye başlayacağım.Ancak bunları yaparken vücudumun diğer bölgelerindeki kaslar da çalışacağından göğüslerimin küçülmesinden korkuyorum.Göğüslerimin bunlardan etkilenmemesi için ne yapabilirim?şimdiden teşekkürler.

  • Tüm vücuda yönelik çalışmalısın. Sadece belirli bir bölgeye yüklenirsen sakatlık oluşabilir. Bir de bu hareketlerin göğüs ile ilgisi yoktur. Ancak vücut yağ oranın düştükçe bir miktar küçülme olabilir bu da inkar edilemez.

 14. Gunaydin hocam ben 20 yasndayim minyon bir vucuda sahibim yalniz goyuslerim cok buyuk yumusak ve sarkik ici bos gibi eline kup kup yag bezeleri geliyo napmam gerekiyo ne gibi spr yapmam grekiyo bu arada evde yapabilcm spr oljrsa cok sevinirim esim beni hic biryere salmiyo ona gore hocam lutfen bana yardimci olum cok kotuyum:-(

 15. Merbalar öncelikle özenle verdiğiniz yorumlardan dolayı teşekkür ederim.21 yaşındayım.kilo alıp vermekten gogusumde çatlak ve yumaşama var.fitnessa başlamayı düşünüyorum çatlak ve yumuşama düzelir mi ?

 16. merhaba kayınvalidemin bir internet sitesinden masaj aletini eve getirdim bunu masaj aletinin bir sürü proğramları var, sarkan göğüsler için sıkılaştırıcı proğramıda var. 2 gündür kullanmaya başladım sıkılaşmaya faydası olumu acaba teşekkür ederim.

 17. TEŞEKKÜR EDERİM CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN :) BEN SPORLA DESTEKLEMEYİ UMUT OLARAK GÖRÜYORUM DAMBIL’LARIM VAR 2,5 KİLOLUK BUNLARI GÜNLÜK KAÇTANE ÇALIŞSAM NEKADAR SÜRE KULLANSAM VE SERTLEŞİRMİ,YADA DİRİLEŞİRMİ BÜYÜK GÖĞÜS SEVMİYORUM KÜÇÜK OLABİLİR FAKAT DİK OLMASIDA GAYET İYİ OLUR .TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.

  • detaylı bir sorudur. spor programından bahsediyorsun ve bu iş benim için en az 2-3 saat sürer. yani program hazırlarken çok detaylı düşünmek zorundayım. düşünürsen kişiye özel program linkimi inceleyebilirsin.

 18. slm ben 36 yaşındayım 156 cm 49 kğ dayım iki kızım var ilkini 2,5 yıl ikincisini 2 yıl emzirdim yeni bıraktık emmeyi ama moralim çok bozuk göğüslerim çok ufaklar ve sarktılar ne yapmam lazım lütfen bana bir çözüm önerirmisiniz çok mutsuzum :( teşekkür ederim…

  • olabilen bir durum ancak egzersiz ile büyütmek imkansızdır ne yazık ki. cerrahi müdahale gerekiyor sanırsam :(

 19. Slt
  Göğüsler 2-3 Hafada nasil küçülürler .. ?
  Ve Ya küçülmeleri için napmaliyiz .. ?

  • o kadar sürede doğal yollardan küçülemezler ne yazık ki.

 20. Slm birsey sormak istiyorum gogusle ilgili degil acikcasi ust bolgem cok genis gogus dis kenarlarim kol altim ust bel kismim kisacasi dar badi felan giydigimde cok etli gibi duruyor onlari azaltmam icin ne yapabilirim yada kucultmem icin cevap verirseniz cok sevinirim goguslerim kucuk ama gomleklerim felan o kisimdan dolayi dar geliyor lutfen yardimci olurmusunuz?

 21. Ben 17 yasindayim goguslerimin biri buyuk biri kucuk 90 takiyorum ve goguslerim birbirinden ayrik ne yapmaliyim ne onerirsiniz acaba tesekkur ederim..

  • benim profesyonellik alanımın bir miktar dışında bir olaydır bu.

 22. Merhabalar,öncelikle soruları tek tek hassasiyetle cevapladgnz için teşekkür ederim.1 yasında bebegim var ve hala emziriyorum.göğüslerim küçük degildi yani önceleri büyüklügünü sorun ediyordum ancak emzirme dolayısı ile sarkma ve yumuşaklık da büyüklügün yanında dert oldu bana malesef.yani küçülmesinden vazgectim ama eski formuna hiç donemeyecekler gibi hissediyorum bu da beni mutsuz ediyor.elma tipi vücut yapısına sahibim 65 kilo 1.60 boyundaym.1 ay kadar bfit ile az da olsa vucutta sıkılasma oldu ama gögüslerim malesef hala sarkık ve yumusak(hala emziriyorum bu arada).lütfen bana yol gösterin ne yapmalıyım?

  • merhaba merve öncelikle emzirme süresince bu durumu sıkıntı etmemelisin çünkü göğüslerinde süt kanalları yoğunlukta. durum ileride eski halini alacaktır. bu arada sen egzersizler yapayı ve iyi bir sütyen kullanmayı ihmal etmemelisin.

 23. Merhabalar ben 15 yasındayim su zamana kadar hep yarim atlet taktim ve cok pismanim gogsumun biri kucuk biri buyuk biri sarkmis biri degil ameliyattan baska cozum yolu yokmu simdiden 90 takiyorum goguslerim buyumeye devam edermi ? Lutfen cevaplayin

   • Nasil yani hocam anlayamadim ama 90 takiyorum kilolu bkriyimde hafif bide goguslerim catladi daha ne kadar buyuyebilirki cok korkuyorum sekklsiz olucak diye napmam lazim hocam biraz anlatirmisiniz

    • demek istediğim bundan sonra egzersizler ile birlikte sütyen takmaya devam etmelisin demek istemiştim.

 24. merhaba öncelikle. 16 yaşındayım 48 kiloyum 1.56 boyundayım. fakat göğüslerim olması gerekenden büyükmüş gibi geliyor. hafif dar bişey giydiğimde çok ortaya çıkıyor. yalnız bu egzersizlerle küçülür mü yoksa yanında başka egzersizlerde yapmalı mıyım?

  • yağ oranın ne kadar acaba. eğer yağ oranın yüksek ise ki kilona bakarsak öyle değil gibi duruyor, yağ yakarsan küçülme sağlayacaksındır.

 25. Merhaba adım selen. 17 yaşına yeni giricem fakat göğüslerim küçük. Ne yapmalıyım yardım edin lütfen

  • merhaba selen işin açıkçası bu konu benim profesyonellik alanımın dışında kalıyor. işin açıkçası küçük göğüsleri sporla büyütme şansı yok. sadece operasyonel yollarla yapılabiliyor. Bence bu konuyu dert etmemelisin. vücut şekli çok daha önemli. belini inceltip kalçalarını dışa çıkık ve sıkı hale getirebilirsen bence mutlu olacaksındır.

 26. Merhaba ben 17 yasindayim goguslerim cok sarkik ve sutyen bedenimde buyuk. Hangi egzersizleri yaparsam sarkikligini tamamen gecirmis olurum

  • tamamen geçirmen egzersizle çok zor ancak burda bahsedilen egzersizler tolarlanmasına ve daha dik durmasına yardımcı olacaktır.

 27. ben 16 yaşındayım göğüslerim sarkık değil ama sarkmasını istemiyorum bu yaştan başlayıp düzenli olarak bu hareketleri yaparsam dik kalırlar mı

  • Bukonuda genetik çok önemlidir ancak düzenli olarak bu hareketleri yaparsan çok faydasını göreceksindir.

 28. Merhabalar ben 27 yasinda 157 boyunda ve 46 kg yukariya cikamayan bir bayanim şükür sağlık problemim yok ama yedigimi cabuk yakiyorum kg alamamiyorsam kas yapmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir? Simdiden teşekkür ederim

  • Merhaba Melike,
   tabiki bunun için bir spor programı uygulaman gerekiyor. kas kütlesini arttırmak yani fitness yapmak netice bir spor ile uğraşmaktır. dolayısıyla profesyonel olarak çalışmak gerekir. bunun için üye ol sayfamı inceleyebilirsin.

   • Mrb ben 22 yasindayim 8 aylik bi oglum var hamile kaldim dogum yaptim goguslerim sarkti geri toparlanmasi icin ne yapmam lazim bi oneriniz varmi lutfennn ,,,

    • Merhaba, bu durum hormanal bir olaydır. süt kanallarının artması dolayısıyla sarkma olabilir. zaman içerisinde düzenli diyet ve sporla süt kanallarının azalmasıyla durum normale dönecektir.

 29. Merhabalar, ısım vermek dogru olurmu bılemedım ama ıstasyon sıstemyle calısan spor merkezlerı var bayanlar ıcın bfıt gıbı.yarım saat bayanlar ıcın.gercekten faydalı oluyormu? Bırde emzırme sonrasnda ozellıkle buyuk goguslerde sarkma oldugunda nasıl duzeltılebılır yardıöcı olabılırsenzz cok sevınırım

  • bahsettiğiniz salonu biliyorum. memnun kalan tanıdıklarım var. açıkçası ben başka salonlar hakkında çok fazla yorum yapamayacağım. çünkü denemem görmem lazım. aksi takdirde uygun olmaz. zaten deneyip görsem dahi yorum yapmam yine uygun olmayabilir. netice kendi hocaları var eleştirmek bana düşmez. ama faydasını gördüğünü duyduğum tanıdıklarım var.

 30. ben yirmibeş yaşındayım kiloma göre göslerim büyük arasında boşluk yok bitişik ve sarkıklar sütyensiz tişört badi giyemiyorum ayrıca cok yumuşaklar içinde su var gibi yumuşak kocamda bu durumu sevmiyor sanırım daha cocugumda yok acaba sıkılaşması ve dik durması için ne yapabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkrler.

  • Merhaba Seda,
   Vücudunun geri kalanında yağ durumu nasıl? Eğer yağlanma tüm vücutta varsa komple bir kardiyo çalışması ile vücudundaki yağ oranı azalacaktır. Dolayısıyla göğüslerinde de küçülme ve sıkılaşma olacaktır.

   • Merhabalar
    1.74 boyum var 58kiloyum.Boyuma göre zayıf sayılırım ama gögüslerim büyük , sarkık ve aşırı yumuşak bu durumda ne yapabilirm yardımlarınızı rica ediyorum

     • Özür dilerim hocam ben zeyneb bi öneki yazımda yaşımı yazmayı unuttum benim 22 yaşım var boyum1.58ve 53kiloyum evliyim iki vocukdan sonra qoğüslerim baya bi sarktı ne yapa bilirim büyütmek diyilde səklaşmasını istiyorum evde devamlı tek bir hareket ne hanqisini yapa bilirim düzenli olarak

     • Bu yazıyı yazmaktaki maksadımız zaten egzersizleri göstermektir. Yazıyı incelediniz mi?

 31. Bu egzersizleri yaptgmzda bir faydasini kesin olarak gorucekmiyiz? ameliyat olmak istemyrum.goguslerim sarkık ve dik olmasıni istyrm.faydasi oldugunu varsayarak egzersizleri braktgmz zman sonuc eski haline geri mi doner ?

  • Bu egzersizler ile ameliyatta alınacak etki sağlanamaz tabi ki. Çok ciddi etki eder ancak sarkıklık durumuna göre de değerlendirme yapmak gerekir. Toparlanma ve dikleşme olacağı kesindir. Ancak sadece bu egzersizler ile değil detaylı bir fitness programı ile sonuç daha hızlı gelir. Ama tekrar söylüyorum beklentiyi aşırı tutmamak gerekir.

 32. Evde mini kelebek aleti var acaba o da göğüslerin ayrıklığının duzelmesinde etkili olur mu?

  • Merhaba Pelin,
   bir miktar faydası olacaktır. Daha ziyede şınav çeşitlerine yönelmeni öneririm. Eğer buradan söyleyemediğin detaylar varsa iletişim sayfasından bana ulaşabilirsin. İyi günler dilerim.

 33. peki bu hareketler küçük ama sarkık göğüslü kişilerde sarkmaları biraz düzeltir mi ve düzeltirken küçültür mü ?

   • Merhaba benim göğüslerim kendimi bildim bileli sarkık ve cok yumuşak önceden çok takmiyordum anam şimdi zayiflayinca daha çok ortaya çıktı yüzme iyi gelir demissiniz yüzme kursuna gitsem birazda olsa toparlarmi yada ne onerirsiniz

    • yaşım 18 kilom 68 ve 85 beden takıyorum ama göğüslerim çok yumuşak ve sarkık ne yapmalıyım ve boyum 1.68 kilokm ve boyumun oranı sizce nasıl?

     • kilodan ziyade yağ ve kas oranın önemlidir. dolayısıyla görmeden net olarak cevap verme şansım yok. dolayısıyla boy ve kilon hakkında yorum yapamayacağım bu şekilde. info@drenalinebox.com email adresine fotoğraf yollayabilirsen yorum yapabilirim oradan. göğüslerin için de sıkılaşmanı sağlayacak egzersizler yaptığın taktirde bir miktar toprlanma sağlayabilirsin.

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ