About the Author

By admin / Administrator on Kas 24, 2012

Follow admin

Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Tenis Eğitmeni, Serbest paraşütçü, Arama Kurtarma Eğitmeni

Comments (2)

  • Erhan

    Hocam merhaba,

    Öncelikle verdiğiniz kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim, sayenizde spor ve sporcu sağlığı konusunda bilinçleniyoruz. Soruma gelecek olursam; 28 yaşındayım, hiçbir sağlık sorunum yok (her yıl düzenli olarak sağlık kontrolünden geçiyorum), boyum 187 cm. ağırlığım 94 kg. ve kas kütlem iyi. Ancak bir 10 kg. civarı zayıflamak istiyorum. Hem ağırlık çalışması, hem de kardiyo antrenmanları yapıyorum. Kilo almaya yatkın bir vücut yapım olduğu için kardiyoyu artırmak zorundayım. Fakat kalp atış hızım çok çabuk yüksek seviyelere ve limitlere ulaşıyor. Bu durum hem kalp sağlığı açısından huzursuz olmama, hem de uzun süreli antrenmanlarda zorlanmama sebep oluyor. Bu konuyla ilgili tavsiye ve görüşlerinizi almayı çok isterim.

    • Merhabalar. Öncelikle teşekkür ederim. Kardiyo yaptığınızda nabzın hızlı bir şekilde yüksekmesi ve kolay kolay aşağıya düşmemesi oksijen kapasitesinin düşük olduğunu gösterir. Zaman içerisinde normale dönecektir. Nabız aralıkları isimli yazımı okuyabilirsiniz. Böylece kardiyoda hangi nabızda antrenman yapacağınızı bulabilirsiniz.

Leave a Reply

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın