En İyi 5 Protein Tozu

Protein tozu en çok tüketilen takviyelerdendir. Burada en iyi 5  protein tozunu sıralıyoruz. Protein tozu satın alırken bazı kıstlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunlar en ucuz protein tozu,en kaliteli protein tozu,en lezzetli protein tozu gibi özellikler olmalıdır. Biz de sizlere bu konuda elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. Bu liste size sadece yol gösterici ve yardımcı olarak hazırlanmıştır. Kesinlikle bu ürünleri satın alınmalı gibi bir anlam çıkartılmamalıdır.

Nutrade Premium Protein

Tüm ürünlerini kaliteden ödün vermeden kullanıcılarıyla buluşturan Alman Nutrade firmasının ürettiği ve en çok tercih edilen ürünler arasında yerini alan bu ürün,30 gramlık bir sevisinde 23.1 gram protein,4900 mg Bcaa,4500 mg Glutamin içerir.İzole whey proteini içeriği %65,laktoz oranı 0’a yakındır,aspartam içermez ve yüksek CFM teknolojisiyle üretilmiştir.Çikolata aroması kullanıcılara rahat bir içim sağlamaktadır.

Multipower 100 Pure Whey Protein 2000 gr

Multipower %100 Pure Whey Protein tozu lean yani yağsız bir şekilde kas hacmi arttırmak için en sağlıklı,güvenli ve etkili ürünlerden bir tanesidir.Güncellenen içeriğiyle yüksek kaliteli whey protein ile birlikte içeriğinde yüksek oranda BCAA bulundurmaktadır.Bu sebeple kullanıcılarının ilgili çekmektedir.Antrenman sonrası protein ve amino asit ihtiyacınızı karşılayan bu ürün Alman teknolojisi ile üretilmiştir.Kullanıcıları tarafından bu sebeple daha da çok tercih sebebidir. Ürün yeniden formülize edildikten sonra lezzeti ,karışımı ve içimi kolaylaştırılmıştır. İçerik kalitesi de daha yüksek hale getirilmiştir.

Multipower Whey Protein’in öne çıkan özellikleri :

 • Yüksek Alman teknolojisine sahip
 • Maksimum seviyede düşük şeker ve yağ oranı
 • Yeni formül ile güncellenmiş yüksek protein içeriği
 • Ürün helal sertifikasına sahiptir
 • Bir kutuda yetmişe yakın porsiyon
 • Yüksek BCAA oranı
 • Doygun esansiyel amino asit miktarı içeriyor
 • Karışımı kolay ve tadı mükemmel
 • Çok yüksek hammadde kalitesi

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 gr

Optimum ürünleri Türkiye’de satışa başladığından beri çok ciddi rağbet görmeye başlamış olan ürünlerdir ki Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu kolay sindirilmesi ve zengin aminoasit içeriğinden dolayı bu rağbedi haketmektedir. Her serviste 24 gr protein içeren Optimum Gold Standard Whey içeriğindeki en pahalı whey türlerinden birisi olan hydrowhey sayesinde emilim kalitesinde önde gelen ürünlerden birisi haline gelmiştir.

 • İçeriğinde bulunan en önemli maddeler:
  1. İzole whey in yanında konsantre whey
  2. Whey protein mikroparçacıkları
  3. 5,5 gr BCAA
  4. 4 gr glutamine

Hardline Whey 3Matrix 2300

Oldukça başarılı ürünler üreten Hardline Nutrition,Türk firmasıdır ve ürünleri sadece ülkemizde değil dünya çapında da güvenle kullanılmaktadır.Bir servisinde (44 gram) 35.3 gram protein içeren bu müthiş karışım ürünü, çok düşük yağ ve karbonhidrat içeriğinin yanı sıra hiç şeker içermediği için kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmektedir.
Piyasada 2300 ve 908 gram olarak 2 boyu bulunan bu kompleks ürünün 2300 gr’lık boyundan 52+ servis çıkmaktadır.Konsantre,izole ve hidrolize protein ihtiva eden ürün,kaslarınızı uzun süreler boyunca besleyerek kas yıkımını önler.Yoğun antrenman dönemlerini kayıpsız geçirmek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz ürünü,çikolata veya çilek aromalı olarak kullanabilirsiniz.

Dymatize Iso 100

Dymatize dünyanın en büyük supplement üreticisi firmalarından birtanesidir.Dymatize iso 100 ise dymatize markasının en iddaalı ürünlerinden birisidir.Ölçeğinde 25 gram protein bulunmaktadır. Ölçeğinde ise 1 gramdan daha düşük karbonhidrat ve yağ içermektedir. Ürün %100 hidrolize bir protein tozu olduğu için kana karışma süresi çok hızlıdır. Ölçeğinde 5.5 gram BCAA amino asiti bulunmaktadır. Bu ise adele gelişimi için çok ehemmiyetlidir.Bu ürün antrenmandan hemen sonra tüketilmelidir. Ayrıca dymatize iso 100 en say içeriğe sahip protein tozları arasında yerini alıyor.

Yazımızın maksadı “Hangi protein tozunu almalıyım?” sorusuna cevap verecek ölçüde en iyi 5 protein tozunu sıralamaktı. Daha detaylı bilgi için ürünlerin üzerine tıklayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yazar Himmet Sevinç

Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Tenis Eğitmeni, Serbest paraşütçü, Arama Kurtarma Eğitmeni.

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katıl