En İyi 5 Kilo Aldırıcı

Kilo almak isteyen kişilere yardımcı olacağını düşündüğümüz en iyi 5 kilo aldırıcı (weightgainer)ı burada açıklamaya çalışacağım.İnsanlar arasında “kilo aldırıcı” veya “gainer” olarak bilinen supplementler spesifik olarak kas kütlesi ekleyerek kilo almaya yardımcı olmak için dizayn edilmiştir. Bu supplementlerin en tipik özelliği gerçekten sağlam bir kalori deposu olması, oldukça çeşitli proteinler, bol karbonhidratlar, kaliteli yağlar ve daha buna benzer birçok mikrobesini içerisinde barındırmasıdır.

Peki nasıl kilo alırım? Sıkı idmanlar yapıyorsanız ve bununlar birlikte kilo da almak istiyorsanız günlük 4000’in üzerinde kaloriye ihtiyacınız var demektir. İyi ve kaliteli bir kilo aldırıcı(gainer) supplement ile bir shaker’da 1000’in üzerinde kalori almanız mümkündür. Aldığınız yüksek kalori ve ek olarak kilo aldırıcı supplementlerin birçoğunda yer alan kreatin, glutamin gibi pek çok besin maddesi antrenmandaki performansınızın artmasına da yardımcı olacaktır.

Neredeyse her gün ”hangi kilo aldırıcı(gainer) ürününün içeriği en iyidir?”, “Hangisini kullanırsam daha çok kilo alırım?”, “Hangisi daha kalitelidir?” gibi sorulara defalarca muhatap olmaktayız. Bu nedenle kendimizce en iyi olarak belirlediğimiz 5 kilo aldırıcı(gainer)’yı bu yazı vasıtasıyla size aktarma zorunluluğu hissettik:

1. Elite Labs Mass Muscle Gainer 4608 Gr

Elite Labs Mass Muscle Gainer ürünü oldukça yüksek miktarda kalori içermekte olup hayalinizdeki çılgın ölçülere ulaşmanız için tasarlanmıştır. Ben hızlı kilo almak istiyorum diyorsanız bu ürün sizin için iyi bir tercih olacaktır. Elite Labs Mass Muscle Gainer’in bir servisi 255 gram olup(toplam 18 servis) her servisinde 1000’in üzerinde kalori, yaklaşık 60 gram protein, 44 gramdan fazla aminoasit ve 5 gram kreatin monohidrat(creatine monohydrate), l-glycine ve planitium carboclean içermektedir. Bu ürünün içeriğini piyasadaki diğer ürünlerle kıyasladığınızda siz de hak vereceksinizdir ki gerçekten bu üründen daha iyi bir kilo aldırıcı(gainer) bulmak neredeyse olanaksız!  Elite Labs Mass Muscle Gainer’ın çikolata ve kurabiye aromaları bulunmaktadır. Zevkler ve renkler tartışmasız olmakla birlikte bizce tadı da hiç fena değildir. Shaker’da karışım problemi bulunmamaktadır

2. Hardline Progainer 5000 gr

Hardline Progainer bir Türk firması olan Hardline tarafından üretilmektedir. Uzun yıllardır supplement sektöründe olan Hardline günümüz itibariyle artık kendini ispatlamış bir marka konumunda olduğunu söyleyebiliriz. Helâl sertifikasına sahip tek supplement markası olduğunu da özellikle dini hassasiyeti olan okuyucularımız için belirtmekte fayda görüyoruz. Çilek, muz ve çikolata aromaları bulunan Hardline Progainer’ın tadı gayet iyidir ve shaker’da karışım problemi bulunmamaktadır. Aşağıda aktaracağımız oldukça zengin içeriği ve makul olan fiyatı bu ürüne tercih etme sebebiniz olabilir.

  • İçerik: 1 porsiyonunda(1 porsiyon 200 gramdır.)
  1. 37.8 g protein
  2. 7009 mg Glutamin öncüsü
  3. 6960 mg BCAA
  4. 2500 mg Kreatin monohidrat
  5. 1000 mg Taurin bulunmaktadır.

3. Olimp Gain Bolic 6000 4000 Gram

Olimp 1990 yılında Polonya’da kurulmuş olan ve kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli çizgisini bozmadan ve hatta sürekli kalitesini yükseltmeye devam eden bir supplement markasıdır. Özellikle Olimp Gain Bolic 6000 ürünü dünyaca meşhur olmuştur. Çilek aroması da mevcut olmakla birlikte bu ürünün çikolata aromasının leziz olduğunu söylemeyi kendimize borç bildik. Olimp Gain Bolic’in 100 gramında 386 kalori, 80 gram karbonhidrat ve 15 gram proteinin yanı sıra 1500 mg kreatin monohidrat ve 500 mg taurin de içermektedir.

4. Dymatize Super Mass Gainer 5433 Gram

Dymatize Super Mass Gainer’in yüksek konsantre edilmiş bir formulü bulunmaktadır. İçerisinde yüksek miktarda kaliteli protein ve amino asit çeşitleri bulunmaktadır. Ürünün bu içeriği “kasların hızlıca yenilenmesine” ve kas gelişiminin maksimize edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu supplement Zytrix teknolonojisi kullanılarak üretilmiştir. Yüksek konsantre edilmiş içeriği ve kullanılan özel üretim teknolojisi size maksimum kalori ve protein almanızı sağlamakla ve bunun yanında sindirim güçlüğüne de neden olmamaktadır. Bu ürünün bir porsiyonunda(334 gram) yaklaşık 1300 kalori, 252 gram karbonhidrat, 52 gram protein ve daha birçok aminoasit ve mikrobesin çeşidi bulunmaktadır.

5. Multipower Mass Gainer 3000 Gram

Alman milletinin kalite ve disiplini altında ürelin Multipower Mass Gainer da oldukça zengin bir içeriğe sahip olması nedeniyle vücutgeliştirme ile uğraşanların bulk dönemlerinde tercih edilmesine sebep olmuştur. İçerisinde yüksek kalitede kompleks protein bulunmaktadır.Kompleks proteinden kastımız şudur ki, 4 ayrı çeşit proteindir bunlar: Whey, Kazein, Süt ve Yumurta proteinidir. Bu ürün 4 ayrı protein çeşidini de ihtiva etmektedir. 1 porsiyonunda(bir porsiyon 100 gramdır.) 636 kalori, 64 gram karbonhidrat ve 23-26 gram arasında protein bulunmaktadır. Çikolata aroması müthiştir.

 

En iyi 5 kilo aldırıcı yazımızda kısaca tanıtılmaya çalışılmıştır. Detaylı bilgi için yorumlar ya da email yoluyla iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yazar Himmet Sevinç

Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Tenis Eğitmeni, Serbest paraşütçü, Arama Kurtarma Eğitmeni.

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katıl