Kişisel Antrenör (Personal Trainer) Nedir?

Kişisel antrenör (personal trainer) nedir acaba? “Spor programı” yazdırıp uygulamak neden artık yeterli gelmiyor? Her yerde son zamanlarda görmeye başladığımız antrenörlere gerçekten ihtiyaç var mıdır? Acaba mükemmel fitness programı diye bir şey var mıdır?

Kişisel Antrenör (Personal Trainer) Gerekli midir?

Kişisel antrenör (Personal Trainer) size özel antrenman planı yapan, antrenmanınız esnasında hareketleri doğru yapmanız için size hareketlerin gerekliliklerini anlatan, antrenmanınızda size yardımcı olan, sakatlanmanızı engelleyen, antrenman bilimi konusunda profesyonel kişidir. Günümüz spor salonlarında sıkça görmeye başladığımız bu kişiler spor yaşamımıza yeni bir bakış açısı getirmektedirler.

Normal bir şekilde bir spor salonuna üyelik gerçekleştirdiğinizde spor salonunu kullanmak için ve genel olarak herkese olabildiğince uygun olan bir programı uygulayabilmeye hak kazanmışsınız demektir. Bir salona girdiğinizde çevrenize bir bakın ve birbiriyle tıpatıp aynı olan iki kişi bulmaya çalışın. Ne yazık ki uğraşınız boşa gidecektir çünkü salona üye olmuş bir ikiz yoksa eğer kişisel farklılıkları gözlemlediniz demektir.

En İyi Spor Programı Nedir?

Sosyal medyada spor programı kelimelerini arattığınızda milyonlarca internet sitesinde milyonlarca spor programıyla karşılaşacaksınız. Bu programların yazarları kendi programlarının en iyisi ve en doğrusu olduğunu iddia edeceklerdir. Bunun sebebi bu programın kendilerinde ya da başka bir kişide çok başarılı olmasıdır. Peki bu kişiler başka bir program uygulasalar daha iyi bir sonuca ulaşabilme ihtimalleri yok muydu? Neden bu kadar çok spor programı var?

Bu olayı ilaç sektörü gibi düşünürsek kaç tane hasta var ve bu hastalar için kaç çeşit ilaç var? Hatta aynı hastalık için dahi kaç çeşit ilaç mevcuttur? Demek istediğim şudur ki her birey kendi başına bir bireydir. Herkes için mükemmel olan bir program ya da herkes için doğru sonuç verecek egzersizler diye bir şey yoktur.

Kişisel farklılıklar, spor geçmişi, hedefler, vücut yapısı gibi bizi birbirimizden ayıran farklılıklar, uygulamamız gereken spor programlarının da birbirinden farklı olmasını gerekli kılmaktadır. Öncelikle bu sebeple kişiler birbirinden farklı programlar uygulamalıdır.

İzmir Personal Trainer

İzmir personal trainer açısından şanslı olduğumuz şehirlerden birisidir. Nüfus olarak dips yapan kadinkıyaslandığında İzmir diğer şehirlere kıyaslandığında spor yapma oranı olarak yüksek olan şehirlerdendir. Spor alanları ve spor salonları olarak da her geçen gün gelişim göstermekte olan bir şehirdir İzmir. Eğer İzmir’de yaşıyorsanız ve Kişisel Antrenör ile antrenman yapmak istiyorsanız sizin için sunduğumuz çeşitli paketlerimiz bulunmaktadır. Alacağınız dersin sayısına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Eğer detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

[dt_sc_button type=”type1″ iconstyle=”no-icon” htext=”Personal Training Hakkında Detaylı Bilgi” link=”https://adrenalinebox.com/f2f-yuzyuze-kisisel-antrenorluk-personal-training/” size=”medium” target=”_blank”]Personal Training Almak İstiyorum[/dt_sc_button]

Elimize bir spor programı aldığımızda bunu kendi başınıza uygulamaya çalıştığınızda yaşayacaklarınızı kabaca tahmin edebiliyorum çünkü ben de sizin şu anda olduğunuz yerden geçtim.

 • Spor programını alırsınız ve hareketlerin neler olduğunu aklınızda tutmaya çalışırsınız.
 • Salona geldiğinizde hareketlerin yarısını unutmuş olursunuz. Bir dahaki sefere hareketlerin isimlerini ve resimlerini içeren bir kağıtla salona gelirsiniz ve hareketleri uygulamaya çalışırsınız ancak bu sefer de hareketlerin doğruluğu konusunda şüpheleriniz vardır.
 • İnternete girersiniz ve her hareket hakkında yüzlerce video görürsünüz ve hangisinin doğru olduğuna karar veremezsiniz bir türlü.
 • Hareketin en doğru formunu bulduğunuzu farz edelim. Hareketi kafanıza iyice yazdınız ve uygulamaya başladınız.

izmir personal trainer bayan

SORU:

 1. Hareket konusunda sorularınız var. Kime soracaksınız?
 2. Kendinizi ne kadar görebiliyorsunuz? Ya da hareketi izlemiş olduğunuz videoda gördüğünüz şekilde uyguladığınıza ne kadar eminsiniz?

İşte bu yukarıdaki sorulara cevap bulamıyorsanız bir kişisel antrenöre (Personal Trainer) ihtiyacınız var demektir.

Siz kafanızı

 • programınıza,
 • hareket listesine
 • hareketler arasında ne kadar dinleneceğinize,
 • hareketi doğru yapıp yapamadığınızı düşünmenize,
 • ne kadar ağırlık kullanmanız gerektiğine karar vermenize,

artık yormayacaksınız. Siz nasıl kendi işinizde profesyonelseniz, biz de antrenörlüğümüzde. Antrenmanınızın planlanmasını ve uygulanmasını antrenörünüze bırakın. En kısa sürede ve en doğru form ile antrenman yapın. Kafanızda hiçbir soru işareti olmadan antrenmanınızı tamamlayın ve hayatınıza mutlu bir şekilde devam edin.

Aletli pilates, vücut ağırlığı ile fitness, yağ yakımı, kilo alma programları ve bunun gibi her türlü hedefe yönelik olarak antrenman yapma şansınız mevcuttur. Yeter ki doğru antrenör ile çalışın ve doğru egzersizleri uygulayın.

Kişisel Antrenör (Personal Trainer) nedir, gerekli midir, insanlar neden personal trainer ile antrenman yapmaya başladı gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Eğer sorularınız olursa iletişim sayfamızdan ya da aşağıdaki yorum bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Herkese sağlıklı ve egzersiz dolu günler dilerim.

Yazar Himmet Sevinç

Fitness Eğitmen, Personal Trainer, Pilates Eğitmeni, Scuba diver, Tenis Eğitmeni, Serbest paraşütçü, Arama Kurtarma Eğitmeni.

ÜYELİK ALANINA GİRİŞ

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katıl